
Компанія SpaceX Ілона Маска повідомила інвесторам про плани запустити у США новий мобільний сервіс Starlink.
Про це повідомляє Financial Times із посиланням на чотири джерела, передає Укрінформ.
За словами співрозмовників видання, президентка та операційна директорка компанії Гвінн Шотвелл під час нещодавнього роуд-шоу, присвяченого IPO (первинного публічного розміщення акцій), розповіла інвесторам, що компанія розглядає можливість запуску роздрібного сервісу Starlink і може побудувати власну наземну мобільну мережу в США.
Така ініціатива вимагатиме від Starlink створення нової роздрібної пропозиції шляхом продажу мобільних контрактів індивідуальним клієнтам, що становитиме пряму конкуренцію трьом найбільшим операторам мобільного зв'язку США: Verizon Wireless, AT&T та T-Mobile.
Досі SpaceX пропонувала в США більш обмежені послуги напряму, переважно співпрацюючи з телекомунікаційними компаніями, такими як T-Mobile, які використовують супутники Starlink для розширення покриття у сільській місцевості.
Хоча умови комерційних угод Starlink не розголошуються, аналітики вважають, що компанія отримує частку доходів тих клієнтів, чиї тарифні плани включають доступ до супутникового зв'язку.
«Вихід на ринок роздрібного мобільного зв’язку стане одним із наймасштабніших комерційних проєктів SpaceX після запуску Starlink, який уже працює більш ніж у 150 країнах світу, надаючи високошвидкісний супутниковий інтернет. Запуск мобільних послуг для кінцевих споживачів надасть SpaceX доступ до значно більшого ринку, ніж лише супутниковий широкосмуговий інтернет, а також зменшить залежність від телекомунікаційних партнерів, які наразі виступають посередниками між супутниками Starlink та кінцевими користувачами», — зазначає видання.
У SpaceX поки не прокоментували цю інформацію.
Як повідомляв Укрінформ, після первинного публічного розміщення акцій (IPO) аерокосмічної компанії SpaceX її засновник та керівник Ілон Маск став першою людиною в історії, чиї статки перевищили 1 трлн доларів. Однак згодом він втратив цей статус, після того, як біржові ціни акцій його компанії SpaceX дещо втратили в ціні.
Фото: Gage Skidmore, CC BY-SA 4.0
